V.náměstí - Smetanovo
Náměstí mělo v průběhu času také názvy Bašta, Divadelní náměstí naposledy Smetanovo náměstí. (obr A) Nacházelo ve směru z I. náměstí směrem na nádraží. Málo se ví, že ještě před vznikem náměstí se tato lokalita nazývá Jezerní louka, a že v době minulé zde stál a sloužil mosteckým velký Jezerní mlýn v těsné blízkosti řeky Běla. V dobách městského rozvoje byl mlýn zrušen, ustoupil a roku 1888 zde vystavěli nejprve Císařské lázně později Městské lázně (obr B). Od roku 1896 je vystavěna velká budova městské spořitelny ( obr C) později Státní spořitelna a v přízemí je zřízena kavárna Opera (původně Baier Café foto D) V budově spořitelny zřídily i kanceláře MěNV Most a Technické služby Mostu. Od roku 1911 se stává nejznámější dominantou tohoto náměstí městské divadlo (obr E ) Ze Smetanova náměstí vedly ulice přes náměstí - Nádražní, podél říčky Běly Janovská ulice s trasou MHD směr na Litvínov dále Palackého a ulice Barvířská ve které bylo ředitelství Dopravního podniku (DP).
VI.náměstí - Masarykovo
Nacházelo se nedaleko I. náměstí směrem k říčce Bílině (obr.1). V průběhu času mělo názvy Hindenburgovo, Poštovní, Masarykovo, dr. E. Beneše, Khirschovo, náměstí 14. prosince. Nejvíce se vžil název Masarykovo náměstí.. Stály zde dvě významné budovy c.a k. okresní hejtmanství (napravo obr 2) je sídlem četníků později policie. Vedle budovy je těsně před první světovou válkou 1914 postaven nový Poštovní a telegrafní úřad (nalevo obr 2). Na tomto náměstí před touto budovou se střílelo do dělníků. ,,V Mostě došlo v době prosincové generální stávky dělnictva 14. prosince 1920 k tvrdým zásahům představitelů moci. Když se demonstrující dělníci dožadovali před budovou hejtmanství propuštění zatčených členů stávkového výboru, zahájili četníci do demonstrantů střelbu. Tuto událost připomíná památník obětem. Na místě padlo pět demonstrantů a 22 bylo těžce zraněno, tři zemřeli v nemocnici.Celkem bylo osm mrtvých.“(citace z knihy MOST 1932-1982). Později je na tomto náměstí postaven památník obětem této demonstrace (obr3) a náměstí je na počest pojmenováno Náměstí 14. prosince.
V Havlíčkově ulici za pomníkem byla již od první republiky kavárna, která měla příznačný název Pošta (budova obr 3,interiér obr.5) Z I. náměstí sem vedla Bezručova ulice (dříve Vodní) tam postavili r 1859 první mosteckou spořitelnu a ve stejné ulici na nároží napravo od hejtmanství byla stará pošta (obr. 4). Mezi ,,novou“poštou a kavárnou byla po válce v jednom z domů zřízena prodejna ELEKTRO, (obr 3). Na tomto náměstí mělo provozovny např. Státní statk, OPS kominictví a sklady, sídlil zde Čsl. rybářský svaz a jiné. V blízkém okolí bylo soukromé napínání záclon v Drogerii, BARUM prodejna a servis, MECHANIKA Teplice Družstvo, Klenoty a sklad OBUVI. Z náměstí vedla výše zmíněná Bezručova ulice, Tyršova třída.